Россия давлат жисмоний тарбия, спорт, ёшлар ва туризм университети Самарқанд филиалига қабул жараёнлари бошланди
2020 йилнинг 15 августидан 2020-2021 ўқув йили учун Россия давлат жисмоний тарбия, спорт, ёшлар ва туризм университети Самарқанд филиалига қабул жараёнлари бошланди.
Карантин даврида қабул жараёни санитария-гигиена қоидаларига қатъий риоя қилинган ҳолда, юқори савияда шаффофлик, холислик ва ошкоралик принциплари асосида ўтказилади. Филиалга абитуриентларнинг ҳужжатлари 2020 йилнинг 15 август – 10 сентябрь кунлари (ўша куни ҳам) қабул қилинади.
Кириш имтиҳонлари республикада эпидемиологик вазият барқарорлашишидан келиб чиқиб ўтказилади.
Коронавирус инфекцияси билан боғлиқ пандемия шароитида 2020-2021 ўқув йили учун таълим олишни истаган фуқароларни абитуриент сифатида рўйхатдан ўтказиш qabul.rgusport.uz электрон дастури орқали онлайн шаклда амалга оширилади.
Россия давлат жисмоний тарбия, спорт, ёшлар ва туризм университетининг Самарқанд филиалига 2020-2021 ўқув йили учун 150та квота ажратилган.

Начался прием в Самаркандский филиал Российского государственного университета физической культуры, спорта, молодежи и туризма.
Прием в Самаркандский филиал Российского государственного университета физической культуры, спорта, молодежи и туризма на 2020-2021 учебный год начался 15 августа 2020 года.
В период карантина прием осуществляется на принципах высокой прозрачности, беспристрастности и прозрачности.
Претенденты принимаются с 15 августа по 10 сентября 2020 года (этот же день).
Вступительные экзамены будут проводиться в связи со стабилизацией эпидемиологической ситуации в стране.
В условиях пандемии коронавирусной инфекции принимается регистрация желающих обучаться на 2020-2021 учебный год.
Самаркандскому филиалу Российского государственного университета физической культуры, спорта, молодежи и туризма выделено 150 квот на 2020-2021 учебный год.