Тошкентда ўтказиладиган РАДОCА йиғилишида Бутунжаҳон антидопинг агентлиги раҳбарияти ҳам иштирок этади
Avval xabar berganimizdek, joriy yilning 13-14 sentyabr kunlari poytaxtimiz Toshkent shahrida Mintaqaviy antidoping agentligi (RADOCA)ning navbatdagi hisobot yig‘ilishi bo‘lib o‘tadi. Mazkur yig‘ilishda RADOCAga aʼzo mamlakatlar o‘zlari tomonidan dopingga qarshi kurashish borasida amalga oshirilayotgan ishlar to‘g‘risida hisoboti tinglanadi va oldindagi yangi rejalar bo‘yicha takliflari ko‘rib chiqiladi.
Yig‘ilishda Butunjahon antidoping agentligi (WADA)ning Milliy va Mintaqaviy antidoping tashkilotlari bilan ishlash bo‘yicha bosh menejeri Ieva Lukosiute-Stanikuniene hamda WADAning Osiyo/Okeaniya bo'yicha menejeri Saravana Perumallar tashrifi rejalashtirilgan.
Tashrif davomida mamlakatimizda sport sohasida amalga oshirilayotgan ishlar bilan tanishi bilan bir qatorda, ushbu sohadagi mutasaddi rahbarlar bilan uchrashuvlar ham o‘tkazish ko‘zda tutilgan.

As we previously reported, the next Central Asia Regional Anti-Doping Organization (RADOCA) Board Meeting will be held in Tashkent on September 13-14. At this meeting, the RADOCA member countries will report on their anti-doping activities and efforts they carried out for the past 2022-2023, and discuss their future plans.
Senior Manager on NADO/RADO Relations of WADA Ms. Ieva Lukosiute-Stankuniene and Manager of Asia/Oceania Office of WADA Mr. Saravana Perumal are also scheduled to participate in this meeting.
During the visit of WADA Leaders, it is planned to get acquainted with the work carried out in the field of sports in our country, as well as to hold meetings with the official leaders in this field.