O‘zbekiston Respublikasi Milliy antidoping agentligi tomonidan 2024 yil 6 noyabr kuni “Dopingga qarshi kurash: erishilgan natijalar, axloqiy, huquqiy va tibbiy jihatlar” mavzusida xalqaro ilmiy-amaliy anjuman bo‘lib o‘tadi.
Ushbu konferensiyada oxirgi yillarda O‘zbekistonda dopingga qarshi kurash sohasida erishilgan yutuqlar, qilinishi lozim bo‘lgan ishlar va dopingga oid boshqa dolzarb masalalar bo‘yicha turli muhokamalar hamda taqdimotlar tashkil qilinishi rejalashtirilgan. Unda dopingga qarshi kurashni huquqiy tartibga solish, milliy antidoping qoidalarini ishlab chiqish, sohaga oid huquqiy meʼyorlarni takomillashtirish, shuningdek, sportda taqiqlangan moddalardan terapevtik istisno tarzida foydalanish masalalari yuzasidan keng ko‘lamli tematik taqdimotlar o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
- Konferensiya o‘zbek, rus va ingliz tillarida bo‘lib o‘tadi.
Shuningdek konferensiyada sport yurisprudensiyasi, huquqshunoslar, tibbiyot xodimlari, antidoping sohasi hamda jismoniy tarbiya va sport bo‘yicha mutaxassislar ishtirok etishi mumkin.
Qolaversa xalqaro ekspertlar ham o'z maruzalari bilan ishtirok etadi.
KONFERENSIYA SHAKLI
- bevosita ishtirok etish (maʼruza bilan qatnashish yoki ishtirok etish);
- onlayn ishtirok etish (maʼruza bilan qatnashish yoki masofaviy (ZOOM platforma orqali ishtirok etish).
Konferensiyada qatnashish istagini bildirganlar 2024-yilning 1-oktyabr sanasiga qadar konferensiyada ISHTIROK ETISH UCHUN MAXSUS ARIZA SHAKLINI TO‘LDIRIB, tashkiliy qo‘mitaning info@uznda.uz elektron manziliga yuborishlari hamda taqdim etilgan maʼruzaning konferensiya mavzusiga muvofiqligini tasdiqlashlari so‘raladi.

Welcome to the international scientific-practical conference on "Fight against doping: achieved results, ethical, legal and medical aspects"!
On November 6, 2024, the National Anti-Doping Agency of the Republic of Uzbekistan will hold an international scientific and practical conference on the topic "Fight against doping: achieved results, ethical, legal and medical aspects".
At this conference, it is planned to organize various discussions and presentations on the progress made in the anti-doping in Uzbekistan in recent years, the work that needs to be done, and other topical issues related to doping. It is planned to hold a wide range of thematic presentations on the issues of legal regulation of the anti-doping, development of national anti-doping rules, improvement of legal norms related to the field, as well as the use of prohibited substances in sports as a therapeutic use exception.
- The conference will be held in Uzbek, Russian and English.
Sports jurisprudence, lawyers, medical workers, experts in the field of anti-doping, physical education and sports specialists can also participate in the conference.
In addition, international experts will also participate with their presentations.
CONFERENCE FORM
- direct participation (participation with a lecture or participation);
- online participation (participation with a lecture or participation (participation through the ZOOM platform).
Those who wish to participate in the conference are requested to fill out a SPECIAL APPLICATION FORM FOR PARTICIPATION in the conference by October 1, 2024, send it to the e-mail of the organizing committee at info@uznda.uz and confirm the compliance of the presented report with the theme of the conference.