O‘zbekiston Respublikasi Milliy antidoping agentligi tomonidan 2024 yil 6 noyabr kuni “Dopingga qarshi kurash: erishilgan natijalar, axloqiy, huquqiy va tibbiy jihatlar” mavzusida xalqaro ilmiy-amaliy anjuman bo‘lib o‘tadi.
Ushbu konferensiyada oxirgi yillarda O‘zbekistonda dopingga qarshi kurash sohasida erishilgan yutuqlar, qilinishi lozim bo‘lgan ishlar va dopingga oid boshqa dolzarb masalalar bo‘yicha turli muhokamalar hamda taqdimotlar tashkil qilinishi rejalashtirilgan. Unda dopingga qarshi kurashni huquqiy tartibga solish, milliy antidoping qoidalarini ishlab chiqish, sohaga oid huquqiy meʼyorlarni takomillashtirish, shuningdek, sportda taqiqlangan moddalardan terapevtik istisno tarzida foydalanish masalalari yuzasidan keng ko‘lamli tematik taqdimotlar o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
- Konferensiya o‘zbek, rus va ingliz tillarida bo‘lib o‘tadi.
Shuningdek konferensiyada sport yurisprudensiyasi, huquqshunoslar, tibbiyot xodimlari, antidoping sohasi hamda jismoniy tarbiya va sport bo‘yicha mutaxassislar ishtirok etishi mumkin.
Qolaversa xalqaro ekspertlar ham o'z maruzalari bilan ishtirok etadi.
KONFERENSIYA SHAKLI
- bevosita ishtirok etish (maʼruza bilan qatnashish yoki ishtirok etish);
- onlayn ishtirok etish (maʼruza bilan qatnashish yoki masofaviy (ZOOM platforma orqali ishtirok etish).
Konferensiyada qatnashish istagini bildirganlar 2024-yilning 1-oktyabr sanasiga qadar konferensiyada ISHTIROK ETISH UCHUN MAXSUS ARIZA SHAKLINI TO‘LDIRIB, tashkiliy qo‘mitaning info@uznda.uz elektron manziliga yuborishlari hamda taqdim etilgan maʼruzaning konferensiya mavzusiga muvofiqligini tasdiqlashlari so‘raladi.

6 ноября 2024 года Национальное антидопинговое агентство Республики Узбекистан проведет международную научно-практическую конференцию на тему «Борьба с допингом: достигнутые результаты, этические, правовые и медицинские аспекты».
На данной конференции планируется организовать различные дискуссии и презентации о прогрессе, достигнутом в борьбе с допингом в Узбекистане за последние годы, работе, которую необходимо провести, и других актуальных вопросах, связанных с допингом. Планируется проведение широкого спектра тематических презентаций по вопросам правового регулирования борьбы с допингом, разработки национальных антидопинговых правил, совершенствования правовых норм, связанных с данной сферой, а также использования запрещенных веществ в спорте как терапевтическое исключение.
- Конференция будет проходить на узбекском, русском и английском языках.
В конференции также могут принять участие специалисты по спортивной юриспруденции, юристы, медицинские работники, специалисты в области антидопинга, физического воспитания и спорта.
Кроме того, со своими презентациями примут участие международные эксперты.
ФОРМА КОНФЕРЕНЦИИ
- непосредственное участие (участие с лекцией или участие);
- онлайн-участие (участие с лекцией или дистанционное (участие через платформу ZOOM).
Желающим принять участие в конференции просим до 1 октября 2024 года заполнить СПЕЦИАЛЬНУЮ ЗАЯВКУ НА УЧАСТИЕ в конференции, направить ее на электронную почту оргкомитета info@uznda.uz и подтвердить соответствие представленного доклада по теме конференции.