Oʻzbekiston Milliy antidoping agentligi rahbariyati va xodimlari ishtirokida Markaziy Osiyo Mintaqaviy antidoping tashkiloti (RADOSA) mutasaddilari bilan onlayn yigʻilish boʻlib oʻtdi.
Yigʻilish kun tartibidan oʻrin olgan asosiy masala, doping ofitserlarni malakasini oshirish, oʻzaro tajriba almashinuvni yoʻlga qoʻyish va ish davomida yuzaga kelayotgan muammoli masalalarda qanday yoʻl tutish lozimligi boʻyicha soʻz yuritildi.
Onlayn yigʻilish yakunida uzoq yillardan beri faoliyat olib borayotgan antidoping tashkilotlari bilan tajriba almashish maqsadida xodimlarni yuborish jumladan, Qozogʻiston milliy antidoping agentligiga tajriba almashinuvi asosida oʻquv seminarlarni tashkil qilishga kelishib olindi.

An online meeting was held with officials of the Central Asian Regional Anti-Doping Organization (RADOCA) with the participation of the head director and employees of the National Anti-Doping Agency of Uzbekistan.
The main issue on the agenda of the meeting was the training of doping officers, the exchange of experience, and how to deal with problematic issues that arise during the work.
At the end of the online meeting, it was agreed to send employees to the National Anti-Doping Agency of Kazakhstan in order to exchange experience with anti-doping organizations that have been operating for many years, and to organize educational seminars based on the exchange of experience.