Oʻzbekiston Respublikasi Milliy antidoping agentligi xalqaro va mahalliy tashkilotlar bilan hamkorlikni yoʻlga qoʻygan holda dopingga qarshi samarali kurashish borasida muntazam uchrashuvlar tashkil qilib kelmoqda.
Jumladan, Oʻzbekiston Respublikasi Milliy antidoping agentligi direktori A.Sadikov va Rossiya antidoping agentligi (RUSADA) xodimi A.Filatov bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Uchrashuvda tomonlar har ikki mamlakat antidoping agentliklari oʻrtasida oʻzaro aloqalarni mustahkamlash, xodimlar oʻrtasida tajriba almashish masalalarini muhokama qildilar.
Oʻz navbatida A.Filatov Oʻzbekistonda dopingga qarshi kurashish borasida olib borilayotgan ishlarga xalqaro tashkilotlar tomonidan ham yuqori baho berilayotganligini taʼkidlab oʻtdi

The National Anti-Doping Agency of the Republic of Uzbekistan has been organizing regular meetings on the effective fight against doping, establishing cooperation with international and local organizations.
In particular, a meeting was held with A. Sadikov, director of the National Anti-Doping Agency of the Republic of Uzbekistan, and A. Filatov, an employee of the Russian Anti-Doping Agency (RUSADA).
During the meeting, the parties discussed the issues of strengthening mutual relations between the anti-doping agencies of both countries, and exchanging experience between the employees.
In his turn, A. Filatov emphasized that international organizations highly appreciate the work being done in Uzbekistan to fight against doping.