“Play True” (Halol o‘ynash, toza o‘ynash) tadbiri, Butunjahon antidoping agentligi (WADA) tomonidan har yili o‘tkaziladigan global tadbirdir.
Ushbu tadbir har yili o‘tkazilishidan asosiy maqsad – sportchilar natijaga erishish uchun doping qo‘llamaslikni targ‘ib qilish, dopingni sportdagi asosiy tahdidlardan biri sifatida tan olish va barcha darajadagi sportchilarga dopingsiz faoliyat yuritishni o‘rgatishdir. Tadbirda qatnashish orqali sportchilar o‘zlarining halolligini namoyish etishadi.
O‘zbekiston Milliy antidoping agentligi ham har yili turli darajadagi tadbirlarni tashkil qilib keladi. Bu yil ham Agentlik tomonidan ushbu sana munosabati bilan poytaxtimizda joylashgan “Eko park” ko‘ngilochar bog‘ida tadbir tashkil etildi.
Unda Agentlik xodimlari erta tongdan sog‘lom turmush tarziga amal qilgan xolda piyoda yurish, yugurish va turli mashqlar qilishdi va sog‘lom hayot yo‘lini tanlagan yurtdoshlarimizga maxsus “Play True” yozuvi tushirilgan futbolkalar tarqatildi.

UzNADA Staff Actively Participated in the “Play True” Event
The “Play True” event is a global initiative organized annually by the World Anti-Doping Agency (WADA).
More photo
The main purpose of this annual event is to promote clean sport and encourage athletes to achieve success without the use of doping. It emphasizes recognizing doping as one of the major threats to sport and aims to educate athletes at all levels to pursue their careers doping-free. By participating in the event, athletes demonstrate their commitment to integrity and fair play.
The National Anti-Doping Agency of Uzbekistan also organizes various activities each year to support this initiative. This year, in honor of “Play True Day,” the Agency held a special event in the “Ecopark” recreational area located in the capital city.
During the event, Agency staff members promoted a healthy lifestyle by engaging in early morning walks, running, and physical exercises. Special “Play True” T-shirts were distributed to fellow citizens who have chosen to live a healthy life.